Engagerade studenter med telefonvana sökes!
StudentConsultingÄr du resultatinriktad och engagerad? Vill du jobba på en spännande arbetsplats i ett ungt team? Då är Du rätt person för tjänsten!
Vi söker dig som är student och vill ha ett extraarbete som kan sätta fart på din karriär. Företaget ifråga är ett stort HR-företag beläget i centrala Stockholm. Ett utmärkt tillfälle för Dig att knyta viktiga kontakter inför framtiden.
I arbetet kommer du att använda telefonen som främsta verktyg. Dina arbetsuppgifter kommer först och främst innebära att svara på frågor och informera om olika tjänster.
Arbetet är belagt på dagtid mellan 9.00-18.00. Det finns stora möjligheter att själv välja vilka dagar som passar att arbeta. Vi ser dock gärna att du kan arbeta mellan 15-20 timmar i veckan.
Vi söker dig som är student, gärna med telefonvana sen tidigare. Som person tror vi att du är driven och duktig på att bemöta människor. Att ha jobbat med service sen tidigare är meriterande.
Vi är i en expanderingsfas och söker flera personer som kan starta omgående!
Tveka inte utan skicka din ansökan redan idag!
StudentConsulting är ett av Nordens ledande bemanningsföretag specialiserade på studenter, akademiker och unga i karriären och ett av Sveriges tio största bemanningsföretag. Vi arbetar inom tjänsteområdena Ekonomi/Finans, Kundservice, Kontor/Administration, IT, Logistik och Industri/Produktion. Idag har vi närmare 10 000 konsulter uthyrda på del- och heltidsuppdrag och omsätter cirka 400 Mkr. StudentConsulting har kollektivavtal med LO och HTF och är godkända av samtliga fackförbund. Vi är medlem i Almega Bemanningsföretagen och är ett auktoriserat bemanningsföretag.
Jobbet sökes av StudentConsulting från datum 2010-03-18. Arbetet sker ifrån Stockholm och är inom kategorin Hotell, restaurang, storhushåll
Besök AMS för att ansöka till jobbet