Arbetslivsinstitutet.se

Avonova Hälsa söker psykoterapeut till Motala


OBS! Ansökningsperioden för denna annonsen har passerat.


1 platser Tillsvidare Heltid Fast lön 100 %. Tillträde: Enligt överenskommelse tillsvidareanställning

Inom Avonova arbetar vi mångsidigt i vår dialog med våra kunder. Vi stöttar i att utveckla den systematiska förmågan för att skapa optimala förutsättningar för att medarbetare och organisationer ska hålla längre.
Genom att göra rätt saker varje dag alstras framåtriktad kraft och energi.
Med egna enheter på ca 120 orter och drygt 600 duktiga medarbetare är Avonova en rikstäckande leverantör av hälsotjänster och en av Sveriges ledande aktörer inom företagshälsa, utbildning och ledarsupport.
Välkommen till Avonova!



Avonova växer och skapar nya team.

Är du vår nya Psykoterapeut i Motala?
Vi söker en legitimerad psykoterapeut med intresse och erfarenhet av att arbeta med företagshälsa för att utveckla ett hälsosamt arbetsliv.
Som psykoterapeut arbetar du med olika uppdrag för Avonova Hälsas kundföretag. De huvudsakliga arbetsuppgifterna omfattar bland annat samtalsstöd, korttidsbehandlingar och planering, genomförande och uppföljning av utbildningar inom området organisatorisk och social arbetsmiljö. Övriga exempel på arbetsuppgifter kan vara yrkesspecifik rådgivning mot våra kunder och konsultuppdrag gällande kris- och konflikthantering etc. I rollen ingår också att medverka i Avonova Hälsas utveckling av arbetssätt, metoder och tjänster inom det psykosociala området.

Vi söker dig som är legitimerad psykoterapeut, KBT-inriktning är önskvärt liksom erfarenhet av konsultativt arbetssätt.

Vi erbjuder dig ett utvecklande arbete i ett företag med stor tillväxtkraft i branschen. Din placering blir i Motala men uppdrag även på andra orter i Östergötland förekommer.

Vår kultur och arbetsgemenskap kännetecknas av innovation, helhetssyn och en stark vilja att åstadkomma goda resultat tillsammans. Vi arbetar gentemot olika kundföretag i varierande branscher. Våra arbetstider är dagtid, vardagar.

Tjänstgöringsgrad 100 % och tillträdesdag enligt överenskommelse. Vi tillämpar provanställning i 6 månader. Tjänstgöring kan förekomma på våra olika enheter och ibland ute hos kund, vilket kan innebära resor i tjänsten, varför körkort och tillgång till egen bil krävs.

Har du frågor angående tjänsten är du välkommen att ringa

Affärsområdeschef Anna V Petersson, 0765-341 202, anna.petersson@avonova.se

Välkommen med din ansökan med CV och personligt brev. Vi arbetar med löpande urval så vi vill att du sänder din ansökan snarast möjligt dock senast 2017-02-19.

Vi har kollektivavtal mellan Almega, Vårdföretagarna, Vårdförbundet, LSR, Läkarförbundet och Vision.

Kontaktpersoner på detta företaget

Birgitta Albinsson/HR-chef
0703-31 08 98
Daniel Frisk/CFO
0725-70 07 10
Verksamhetschef Adam Löfving
076 – 307 45 84, adam.lofving@avonova.se
HR-controller Jens Odén
0722-10 07 15, jens.oden@avonova.se
Verksamhetschef Adam Löfving
076-307 45 84, adam.lofving@avonova.se
Regionchef Susanne Svensson
0765-341 206, susanne.svensson@avonova.se
Affärsenhetschef Liisa Karlsson
Tel 0705-15 08 88, liisa.karlsson@avonova.se
Regionchef Iréne Holmberg
Tel 031-704 54 52, irene.holmberg@avonova.se
Affärsenhetschef Jennie Stensby
0303-662 65, jennie.stensby@avonova.se
Regionchef Anders Uhlin
0730-47 77 36, anders.uhlin@avonova.se
Christin Elofsson Arons, verksamhetschef
0243-58 32 15, christin.elofsson@avonova.se
Margareta Lindgren, enhetschef
0243-58 32 14, margareta.lindgren@avonov.se
Verksamhetschef Christina Engsander
070-318 36 30, christina.engsander@pvg.dll.se
Regionchef Carina Lundmark Ågren
0730-50 80 40, carina.lundmark@avonova.se
Affärsenhetschef Susanne Kumlin
019-21 95 67, susanne.kumlin@avonova.se
Regionchef Ingela Lundin
0702-89 57 89, ingela.lundin@avonova.se
Affärsenhetschef/ergonom Lisbeth Olofsson
0703-56 44 90, lisbeth.olofsson@avonova.se
Processchef Peter Tigerberg
0761-35 28 11, peter.tigerberg@avonova.se
Regionchef Johan Cederfjäll
040-607 27 78, johan.cederfjall@avonova.se
HR-chef Birgitta Albinsson
0703-31 08 98, birgitta.albinsson@avonova.se
Regionchef Johan Cederfjäll
040-697 27 78, johan.cederfjall@avonova.se
Regionchef Johan Cederjäll
040-607 27 78, johan.cederfjall@avonova.se
Regionchef Ingela Lundin
0702-89 57 89, ingela.lunding@avonova.se
Affärsenhetschef/ergonom Lisbeth Olofsson
070-356 44 90, lisbeth.olofsson@avonova.se
Affärsenhetschef Christina Nilsson
0761-330 330, christina.nilsson@avonova.se
Regionchef Maria Ericsson
073-387 39 24, maria.ericsson@avonova.se
Verksamhetschef Annica Gavaller
0725-65 08 22, annica.gavaller@avonova.se
Enhetschef Cecilia Nilsson
0733-34 12 98, cecilia.nilsson@avonova.se
Verksamhetschef Kristina Westerqvist-Hellgren
0498-65 60 11
VD Lars Kroné
070-791 56 96, lars.krone@avonova.se
Regionchef Lars Kroné
0707-91 56 96, lars.krone@avonova.se
Affärsenhetschef Ulrika Björk
0705-72 11 79, ulrika.bjork@avonova.se
Regionchef Susanne Svensson
0765-34 12 06, susanne.svensson@avonova.se
Affärsenhetschef Astrid Nordström
070-595 17 66, astrid.nordstrom@avonova.se
Affärsenhetschef Anna jönsson
073-334 03 71, anna.jonsson@avonova.se
Regionchef Ingela Lunding
0702-89 57 89, ingela.lundin@avonova.se
Affärsenhetschef Sofia Björs
072-570 07 66, 08-120 126 66, sofia.bjors@avonova.
Verksamhetschef Marcus Rydin
Tel 0498-65 60 90, marcus.ryding@avonova.se
Regionsäljare Christine Swan
031-704 54 50 , christine.swan@avonova.se
Affärsenhetschef Iréne Holmberg
031-704 54 52, irene.holmberg@avonova.se
Affärsenhetschef Marianne Gull
0340-66 44 76, 073-620 02 76, marianne.gull@avonov
Affärsenhetschef Ulrika Björk
070-572 11 79, ulrika.bjork@avonova.se
Regionchef Susanne Svensson
076-534 12 06, susanne.svensson@avonova.se
Affärsenhetschef Anna Petersson
076-534 12 02, anna.petersson@avonova.se
Affärsenhetschef Anna Petersson
0765-341 202, anna.petersson@avonova.se
Regionchef Maria Ericsson
073 387 39 24 maria.ericsson@avonova.se
Affärsenhetschef Katarina Lidre
0520-891 93, 0707-56 57 07, katarina.lidre@avonova
Regionchef Anders Uhlin
0522-65 36 35, 0730-47 77 36, anders.uhlin@avonova
Verksamhetschef Ingvor Andersson
ingvor.andersson@avonova.se
HR-controller Jens Odén
jens.oden@avonova.se
Affärsenhetschef Camilla Mikler
0730-917 570, camilla.miklar@avonova.se
Försäljningschef Inge Lennartsson
0708-40 25 65, inge.lennartsson@avonova.se
Affärsenhetschef Christine Swan
0767-84 47 50, christine,swan@avonova.se
Affärsenhetschef Christine Swan
0767-84 47 50 , christine.swan@avonova.se
Affärsenhetschef Christine Swan
0767-84 47 50, christine.swan@avonova.se
Affärsenhetschef Christine Swan
031-704 54 50, christine.swan@avonova.se
Regionchef Anders Uhlin
0730 - 47 77 36, anders.uhlin@avonvoa.se
Affärsenhetschef Anna Jönsson
073-33 40 371, anna.jonsson@avonova.se
Regionchef Maria Ericsson
073-38 73 924, maria.ericsson@avonov.se
Regionchef Maria Ericsson
073-38 73 924, maria.ericsson@avonova.se
Affärsenhetschef Jessica Wallgren
070-319 99 77, jessica.wallgren@avonova.se
Affärsenhetschef Camilla Mikler
0730-917 570, camilla.mikler@avonova.se
Regionchef Johan Cederfjäll
0736-62 64 98, johan.cederfjall@avonova.se
Affärsenhetschef Christina Nilsson
0761-33 03 30, christina.nilsson@avonova.se
Affärsenhetschef Monika Kahande
070-510 08 95, monika.kahande@avonova.se
Regionchef Carina Lundmark Ågren
0730-50 80 50, carina.lundmark@avonova.se
Affärsenhetschef Ulrika Björk
0705-72 11 79, ulrika.bjork@avonova.s
Affärsenhetschef Anna Jönsson
073 – 334 03 71, anna.jonsson@avonova.se
Regionchef Maria Ericsson
073 387 39 24, maria.ericsson@avonova.se
Verksamhetschef Annica Gavaller
annica.gavaller@avonova.se
Affärsenhetschef David Meden
073-662 64 81, david.meden@avonova.se
Regionchef Johan Cederfjäll
073-662 64 98, johan.cederfjall@avonova.se
Affärsenhetschef Camilla Milker
073 091 75 50 camilla.mikler@avonova.se
Affärsenhetschef Anna Petersson
0765-34 12 02, anna.petersson@avonova.se
Ulrika Björk
070-572 11 79, ulrika.bjork@avonova.se
Affärsenhetschef Per-Nicklas Olofsson
0498-20 34 20, per-nicklas.olofsson@avonova.se
Affärsenhetschef Marianne Gull
073-620 02 76, marianne.gull@avonova.se
Affärsenhetschef Andreas Göth
0733-86 70 48, andreas.goth@avonova.se
Ingvor Andersson
ingvor.andersson@avonova.se
Ingvor Andersson, Verksamhetschef
ingvor.andersson@avonova.se
Affärsenhetschef Tina Sommer Mäkinen
035-16 14 15, tina.sommer.makinen@avonova.se
Regionchef Maria Ericsson
073-387 39 24, maria.ercisson@avonov.se
Arbetsmiljöingenjör Kerstin Karlsson
0765-341 215, kerstin.karlsson@avonov.se
Affärsenhetsschef Susanne Kumlin
019-21 95 67, susanne.kumlin@avonova.se
Verksamhetschef Jenny Linder
0701-40 19 42, jenny.linder@dll.se
Christin Elofsson-Arons, Verksamhetschef
0243-58 32 14, christin.elofsson@ltdalarna.se
Malin Skördeman, Samordnare
0243 58 32 31, malin.skordeman@ltdalarna.se
Verksamhetschef Christin Elofsson Arons
0243-58 32 14, christin.elofsson@ltdalarna.se
Samordnare Camilla Danielsson
0243-58 32 31, camilla.danielsson@ltdalarna.se
Affärsenhetschef Monika Kahande
070-510 08 95, monika.kahande.se
Verksamhetschef Jenny Linder
0701-401942 jenny.linder@dll.se
Affärsenhetschef Camilla Mikler
0730-917570, camilla.mikler@avonova.se
Affärsenhetschef Christine Swan
0767-84 47 50 , christine.swan@avon
Regionchef Anders Uhlin
0730-47 77 36, anders.uhlin@avonova
Arbetsmiljöingenjör Anna Johansson
072-206 40 68, anna.johansson@avonova.se
Regionchef Carina Lundmark Ågren
0730-508040, carina.lundmark@avonova.se
Affärsenhetschef Elisabeth Eriksson-Tillaeus
010-810 40 15, elisabeth.tillaeus@avonova.se
Affärsenhetschef Anna Peterson
0765-341 202, anna.petersson@avonova.se
Affärsenhetschef Susanne Magnusson
073-811 12 62, susanne.magnusson@avonova.se
Affärsenhetschef Susanne Magnusson
0738-11 12 62, susanne.magnusson@avonvoa.se
Affärsenhetschef Annica von Hofsten
0303-662 61, 0727-291 480, annica.hofsten@avonvoa.
Affärsenhetschef Marie Ericsson
073-38 73 924, maria.ericsson@avonova.se
Affärsenhetschef Camilla Mikler
0730-91 75 70, camilla.mikler@avonova.se
Affärsenhetschef Elisabeth Eriksson-Tillaeus
010-810 40 15, 072-584 33 85
Affärsenhetschef Christine Swan
0767-84 47 50 christine.swan@avonova.se
Affärsenhetschef Anna Petersson
0765-341 202 eller mail anna.petersson@avonova.se
Regionsäljare Ulrika Björk
0705-721 179 eller mail ulrika.bjork@avonova.se
Regionsäljare Ulrika Björk
070-572 11 79, ulrika.bjork@avonova.se
Verksamhetschef Ingvor Sjögren
ingvor@ffhv.se
Affärsenhetschef Claudia Noueched
070-583 07 76
Hälsocenterchef Marie Momatz Olsson
08-120 126 72

Ansök

Sista ansökningsdatum: 19 February 2017
Ange referens: 2017/9

AVONOVA SVERIGE AB

Besöksadress

FABRIKSGATAN 4
LIDKÖPING

Postadress

FABRIKSGATAN 4
LIDKÖPING, 53130

Liknande jobb


Region Gotland, Psyk.. 3 October 2016 Psykoterapeut/behandlare
Närhälsan, Lerum vår.. 4 November 2013 KBT-terapeut
Stockholms läns sjuk.. 7 December 2018 Leg Psykoterapeut eller psykolog till Rinkeby vårdcentral
VC/Carlandergruppen 2 July 2015 Psykolog/Psykoterapeut