Senior testare sökes omgående till Växjö!


Information om uppdraget
För vår kunds räkning söker vi just nu en senior testare för omgående start. Du kommer att tillhöra kundens back-office enhet och fokusera på funktionell mjukvarutestning i team om 8 personer.

Krav på person
Du har flerårig erfarenhet inom testning, gärna inom mjukvara. Vi önskar gärna att du har någon form av utvecklingsbakgrund, gärna med kunskaper inom Java, C# och/eller Oracle. Du är van att arbeta i team och lägger ner ett stort engagemang i det du företar dig.

I övrigt är du lojal, noggrann och ambitiös. Du har ett brinnande intresse för helhetstänk och testprocesser. Din engelska är mycket god och du kan tillträda en tjänst omgående.

Start: Omgående.

Omfattning: Inledningsvis 3 mån, stor möjlighet till förlängning eller anställning hos kund.

Arbetstid: Dagtid.

Plats: Växjö.

Lön: Individuell lönesättning tillämpas.

Ansökan: Skicka en intresseanmälan och motivera varför just du passar för tjänsten. Har du frågor är du välkommen att kontakta Rebecca Moberg på 0705-461222.

Jobbet sökes av Maxkompetens Växjö från datum 2010-03-19. Arbetet sker ifrån Växjö och är inom kategorin Data/IT

Besök AMS för att ansöka till jobbet