Handelshögskolan vid Umeå universitet

Just nu finns det 48st lediga jobb på företaget Handelshögskolan vid Umeå universitet.

Doktorand i företagsekonomi med inrikning Finans

23 juni 2020

Studiesamordnare nationalekonomi 40%, vikariat 1 år

19 maj 2020

Doktorand i statistik (psykometri)

24 februari 2020

Doktorand i statistik (kausal mediation-analys)

24 februari 2020

Projektassistent

25 april 2017

Projektassistent

11 april 2017

Postdoktor i statistik

2 mars 2017

Vikarierande universitetslektor i nationalekonomi

24 februari 2017

Postdoktor - statistik, 2 år

16 februari 2017

Postdoktor - statistik, 2 år

1 februari 2017

Kontaktpersoner på Handelshögskolan vid Umeå universitet

Ingrid Svensson, biträdande prefekt
ingrid.svensson@umu.se, 070-5881027
Zsuzsanna Vincze, forskningsledare
zsuzsanna.vincze@umu.se
Karl-Johan Bonnedahl, studierektor för forskarutb.
karl.bonnedahl@umu.se
Håkan Boter, forskningsledare och professor
hakan.boter@umu.se
Niklas Hanes, biträdande prefekt
niklas.hanes@umu.se, 090-7869586
Niklas Hanes, biträdande prefekt
090-7869586, niklas.hanes@umu.se
Xavier de Luna, professor
070-5454315, xavier.deluna@umu.se
Rosita Nilsson
090-786 52 29
Karl-Johan Bonnedahl
090-786 65 24, karl.bonnedahl@umu.se
Maria Bengtsson
070-249 15 03, maria.bengtsson@umu.se
Lars Persson
090-7865845, lars.persson@umu.se
Magnus Wikström
090-7865640, magnus.wikstrom@umu.se
Marie Eriksson, docent
090-7866108
Marie Wiberg, professor
090-786 9524
Niklas Hanes, bitr. prefekt, niklas.hanes@umu.se
090-7869586
Sofia Lundberg
090-786 52 06, sofia.lundberg@umu.se
Lina Schelin
+46 (0)90-7865530
Ingeborg Waernbaum, docent
+46 (0)90-7865571
Niklas Hanes, biträdande prefekt
090-7869586
Marie Eriksson, docent
+46 (0)90-7866108

Besöksadress

Umeå universitet
None

Postadress

Umeå universitet
Umeå, 90187